Warning: Creating default object from empty value in /home3/morabiyo/morabi-you.ir/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
آشنایی با انواع سوماتروپین - کلینیک بدنسازی مربی تو
کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
15 فروردین 1401 توسط alikianpoor 0 دیدگاه

آشنایی با انواع سوماتروپین

آشنایی با انواع سوماتروپین

آشنایی با انواع سوماتروپین

با افزایش تعداد برندهای تولید کننده هورمون رشد یا سوماتروپین انتخاب و خرید این هورمون کار نسبتا سختی شده است. یک انتخاب درست می‌تواند نتایج بسیار مفید و یک انتخاب غلط ممکن است شما را راهی بیمارستان کند! پس اینکه بهترین مارک سوماتروپین چیست؟ سوال بسیار مهمی است که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ بدهیم.

با سوماتروپین یا هورمون رشد آشنا شوید

هورمون رشد یا سوماتوتروپین ساختمانی پروتئینی دارد. به‌طور کلی هدف این هورمون، افزایش بیوسنتز پروتئین در سلول‌های بدن است. تحقیقات نشان داده است که ورزش به خصوص اگر همراه با حرکات دست‌ها باشد، می‌تواند محرک تولید هورمون رشد باشند. میزان ترشح هورمون رشد در کودکان در ساعات اولیه خواب، بسیار زیاد است بنابراین کودکی که دچار کمبود خواب یا بی نظمی در خواب باشد، در رشد او اختلال رقم می‌خورد.

هورمون رشد انسانی با فناوری بسیار بالا و از طریق DNA و در ازمایشگاه‌های مجهز تولید و به بازار ارایه می‌شود. این فرآیند به شدت پیچیده است و به همین دلیل تهیه این دارو به شدت پر هزینه و گرانقیمت خواهد بود. بنابراین اگر دیدید هورمون رشد با قیمت نسبتا پایینی در جایی عرضه می‌شود حتما نسخه کم کیفیت و یا تقلبی از این داروست و می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای بدن داشته باشد.

بهترین مارک سوماتروپین کدام است؟

در واقع لیست کردن تمام داروهای باکیفیت در اینجا کار غیرممکنی است. زیرا هر ساله این برندها محصولاتی با نام‌های مختلف را وارد بازار می‌کند. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که معمولا انواع آسیایی این دارو تقلبی بوده و گاها با تغییر نام سعی در فروش محصولات خود دارند. بنابراین اینکه از کجا هورمون رشد را خرید می‌کنید بسیار مهم است. داروخانه‌های معتبر مهمترین و بهترین جایی است که برای خرید می‌توانید به آن‌ها سر بزنید.

کارشناسان پزشکی در خصوص کیفیت هورمون‌های رشد تحقیقات گسترده‌ای را انجام داده اند و از آن میان داروهای ذیل را که از نظر کیفیت و ایمنی بهترین نتایج را داشته اند در ادامه معرفی کرده اند:

  • Norditropin – (Novo Nordisk)
  • Humatrope  – (Eli Lilly)
  • Saizen – (EMD Serono)
  • Omnitrope  – (Sandoz)
  • Genotropin – (Pfizer)
  • Zomacton – (Ferring)

سخن پایانی

نکته مهمی که قبل از خرید باید بدانید این است که قطره‌ها، قرص‌ها، لوسیون‌ها و سایر موارد دارای HGH واقعی نیستند و بنابراین کارشناسان پزشکی آن را توصیه نمی‌کنند. اما اگر دنبال این هستید که بدانید بهترین هورمون رشد کدام است باید به فاکتورهایی مانند: قیمت، مقدار مصرف، در دسترس بودن نیز توجه کنید. بنابراین مشورت گرفتن از پزشک برای انتخاب بهترین مارک سوماتروپین تنهاترین و درست‌ترین راه خواهد بود.

کلینیک بدنسازی مربی تو

ارائه دهنده انواع برنامه های تمرینی و رژیم های غذایی زیرنظر برترین اساتید ایران

تلفن مشاوره و تماس : 09354536070

باتشکر از دکتر علی کیان پور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

https://www.instagram.com/morabi_you.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *