Warning: Creating default object from empty value in /home3/morabiyo/morabi-you.ir/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
سه راهی که با سیترولین مالات می شود باعث افزایش عملکرد شد - کلینیک بدنسازی مربی تو
کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
26 فروردین 1401 توسط alikianpoor 0 دیدگاه

سه راهی که با سیترولین مالات می شود باعث افزایش عملکرد شد

سه راهی که با سیترولین مالات می شود باعث افزایش عملکرد شد

 

 

سیترولین مالات چیست؟

چگونه به ما کمک می کند؟! مکملهای قبل از تمرین جزئی حیاتی برای موفقیت شما قبل از انجام جلسه تمرینی بعدی تان میباشند. این مکملها باعث افزایش تمرکز و انرژی، اکسیژن بیشتر و بسته به مواد مورد استفاده و مقادیر آنها، شما میتوانید پارامتر‌های عملکرد نظیر سطح قدرت و استقامت عضلانی را نیز افزایش دهید. این محصول هم یکی‌ از آن مواد اثبات شده می‌باشد. تحقیقات نشان داده اند که سیترولین مالات آزاد سازی نیتریک اکسید را تسهیل کرده، باعث افزایش سطح آدنوزین تری فسفات که منبع انرژی بدن است شده، سنتز پروتئین در عضلات را افزایش میدهد و به همین دلایل یکی‌ از بهترین مواد به کار رفته در مکملهای قبل از تمرین می‌باشد.

 

سیترولین مالات چیست؟

سیترولین مالات ترکیبی‌ از ال-سیترولین و مالات می‌باشد. ال-سیترولین یک آمینو اسید غیر ضروری می‌باشد که باعث افزایش آزاد سازی نیتریک اکسید به شکل طبیعی در بدن میشود. نیتریک اکسید باعث اتساع عروق میشود، به این معنی‌ که رگ‌های خونی را عریض تر کرده که این امر باعث افزایش انتقال اکسیژن، خون و مواد غذایی به بافت‌های عضلانی میشود. به همین دلیل است که ال-سیترولین یا دیگر تقویت کننده‌های سطح نیتریک اکسید نظیر ال-آرژنین و آب چغندر، معمولا در زمینه افزایش دم عضلانی تبلیغ میشوند. مالات که استخراج شده از سیب می‌باشد، در واقع مشتقی از اسید مالیک بوده که در ایجاد طعم ترش میوه‌ها مشارکت دارد. به همین دلیل است که سیترولین خالص و غیر طعم دار اغلب به طور طبیعی دارای طعمی‌ ترش مانند می‌باشد. هنگامی که این دو با هم ترکیب شوند، سیترولین مالات را تشکیل میدهند. تحقیقات نشان داده اند که مالات ماده کلیدی فعال مشارکت کننده در جهت افزایش عملکرد اضافی بر خلاف ال-سیترولین به شکل تکی‌ می‌باشد.

 

نحوه عملکرد سیترولین مالات 

نحوه عملکرد این محصول به چه شکل است؟

سیترولین مالات تولید طبیعی نیتریک اکسید در بدن را ممکن می‌کند.  یک گاز بوده که هدف اصلی‌ آن بهبود اتساع عروق و افزایش جریان خون می‌باشد. یکی‌ از مهم ‌ترین مولکول‌های موجود در رگ‌های بدن می‌باشد، که باعث تنظیم عملکرد گذرگاه‌های سیگنال دهنده و انتقال مواد غذایی در بدن میشود. همچنین توسط سلول‌های اندوتلیال که دیواره درونی‌ رگ‌های خونی شما را تشکیل میدهند ترشح میشود، و با ارتباط با ماهیچه‌های صاف باعث آرامش آنها از طریق اتساع میشوند. در نتیجه، نیتریک اکسید باعث عریض تر شدن رگ‌های خونی و افزایش جریان خون و گردش آن بدون افزایش فشار خون میشود.

تحقیقات نشان داده اند که نیتریک اکسید برای سلامت عمومی‌ بدن ضروری می‌باشد، مخصوصا سلامت دستگاه قلبی عروقی، زیرا این ماده حمایت کننده انتقال خون، اکسیژن و مواد غذایی به شکل کارامد و موثری به بافت‌های عضلانی بدن می‌باشد. تحقیقات نشان داده اند که افزایش سطح نیتریک اکسید ممکن است باعث بهبود زمان ریکاوری، افزایش قدرت، بهبود استقامت عضلانی و تاخیر در خستگی‌ عضلانی شود.

 

سیترولین مالات

 

دوز و زمان مصرف سیترولین مالات

تحقیقات پیشنهاد داده اند که به منظور دریافت مزیت‌های مرتبط با افزایش عملکرد سیترولین مالات دوز پیشنهادی میتواند چیزی بین ۵-۸ گرم در روز ۲۰-۴۵ دقیقه قبل از تمرین باشد.

 

راه های اثر بخشی سیترولین مالات

۳ راهی‌ که این محصول میتواند در قبل از تمرین به شما کمک کند

سطح تمرین خود را با سیترولین مالات ارتقا دهید. آیا دلایل بیشتری می خواهید؟ این محصول میتواند باعث بهبود قدرت، کاهش کوفتگی عضلانی و بهبود عملکرد کلی‌ در باشگاه شود.

 

۱ . سیترولین باعث باعث بهبود قدرت میشود

یکی‌ از فوق‌العاده ‌ترین مزیت‌های این محصول توانایی آن در افزایش توان و قدرت می‌باشد. مکانیزم دقیق عمل یا همان فرایند بیولوژیکی چگونگی عملکرد آن حتی شگفت انگیزتر نیز می‌باشد. تحقیقات نشان داده اند که سیترولین مالات روی نرخ استفاده از آمینو اسید‌ها اثر می‌گذارد، مخصوصا آمینو اسید‌های شاخه دار، که مسئول ساخت، بازسازی و ترمیم بافت‌های عضلانی و همچنین افزایش سطح هورمون رشد میباشند.

سیترولین مالات همچنین سنتز پروتئین در عضلات را نیز افزایش میدهد. سنتز پروتئین فرایند بیولوژیکی افزایش حجم عضلانی میباشد، جایی که پروتئین‌های جدید ساخته میشوند. بنابراین سنتز پروتئین مسئول رشد عضلات، تسریع ریکاوری آنها و بهبود استقامت عضلانی می‌باشد. اگر در تلاش برای کار با وزنه‌های سنگین و افزایش حجم عضلات خود هستید، سنتز پروتئین در عضلات فاکتوری کلیدی برای ساخت عضلات بیشتر و افزایش حجم می‌باشد.

دوره ترنبولون : راهنمای جامع
خواندن

در یک تحقیق منتشر شده در ژورنال اروپایی (Sports Science) میزان قدرت پنجه، توان پرش عمودی و عملکرد بی هوازی در رکاب زنی‌ در بازیکنان تنیس زن مورد آزمایش قرار گرفت. ۱۷ بازیکن زن تنیس یک ساعت قبل از تمرین خود ۸ گرم سیترولین مالات یا دارونما مصرف کردند. نتایج نشان داد که گروه مصرف کننده سیترولین مالات ماکسیمم قدرت بیشتری را از خود نشان دادند، همچنین آنها شاهد افزایش قابل توجه پیک توان و قدرت انفجاری خود نیز بودند.

 

۲ . تاخیر خستگی عضلات 

سیترولین مالات باعث تاخیر در خستگی‌ عضلات و افزایش استقامت عضلانی میشود

یکی‌ دیگر از دلایل افزودن سیترولین مالات به تغذیه قبل از تمرین خود، تاخیر در بروز خستگی‌ عضلات می‌باشد. اگر شما بتوانید بدون متحمل شدن خستگی‌ بیش از حد زمان بیشتری را تمرین کنید، بدون تردید میتوانید حجم عضلات را افزایش داده و عملکرد تمرینی خود را بهبود دهید.

سیترولین مالات مستقیما روی سطح آدنوزین تری فسفات تاثیر می‌گذارد. آدنوزین تری فسفات انرژی مولکولی و شیمیایی بیشتری را تولید می‌کند. اساسا، آدنوزین تری فسفات مخزن سوخت درونی‌ بدن شما می‌باشد. این دقیقا همان مکانیزمی است که کراتین از طریق آن عمل می‌کند، یعنی‌ تسهیل آزاد سازی آدنوزین تری فسفات که منجر به توان و سرعت بیشتر شده و خستگی‌ را به تاخیر می اندازد. در واقع، تحقیقات پیش بینی‌ کرده‌اند که سیترولین مالات در واقع میتواند سطح آزاد سازی فسفوکراتین را افزایش دهد.

یک تحقیق منتشر شده در ژورنال بریتانیایی (Sports Medicine) نشان داد که مصرف ۶ گرم سیترولین مالات در روز، توانست از طریق افزایش ۳۴ درصدی نرخ تولید آدنوزین تری فسفات حین تمرین باعث کاهش خستگی‌ عضلات شود. در این تحقیق همچنین ۲۰% افزایش نرخ ریکاوری سطح فسفوکراتین پس از تمرین نیز مشاهده شد، که این امر نشان دهنده مشارکت بیشتر سنتز آدنوزین تری فسفات در تولید انرژی می‌باشد.

در یک تحقیق مروری سیستماتیک در سال ۲۰۱۹، ۱۲ تحقیق با مجموع ۱۹۸ فرد شرکت کننده مورد آنالیز قرار گرفت تا اثر سیترولین مالات روی عملکرد در تمرینات قدرتی‌ پر فشار مشخص شود. نتایج نشان داد که مصرف سیترولین مالات توانست در زمینه ریکاوری، استقامت و قدرت در مقایسه با دارونما مزیت‌های قابل توجهی‌ را برای ورزشکاران سطح بالا به همراه داشته باشد.

 

۳ . سیترولین مالات باعث تسریع ریکاوری میشود

بزرگ‌ ترین مزیت این محصول توانایی آن در افزایش سطح آزاد سازی نیتریک اکسید می‌باشد. نیتریک اکسید اتساع عروق را افزایش میدهد، به این معنی‌ که رگ‌های خونی را عریض تر کرده و در نتیجه باعث افزایش انتقال مواد غذایی، خون و اکسیژن میشود. چندین تحقیق نشان داده اند که افزایش سطح نیتریک اکسید میتواند منجر به بهبود زمان ریکاوری و افزایش استقامت شود.

به یاد داشته باشید که سیترولین مالات استفاده از آمینو اسید‌ها را بهبود میدهد، مخصوصا آمینو اسید‌های شاخه دار، که مسئول رشد عضلات و ریکاوری و تحریک سنتز پروتئین در عضلات میباشند.

در یک تحقیق منتشر شده در ژورنال (Strength And Conditioning) هشت گرم سیترولین مالات به ۴۱ فرد شرکت کننده داده شد تا تاثیر آن روی عملکرد بی هوازی و کوفتگی عضلانی پس از تمرین مورد آزمایش قرار بگیرد. نتایج نشان دادند که حداکثر تکرار به میزان قابل توجه ۵۳% افزایش پیدا کرده بود، در حالی‌ که کوفتگی عضلانی نیز ۴۰% کاهش پیدا کرده بود.

کوفتگی عضلانی کمتر پس از تمرین به این معنی‌ است که شما قادر خواهید بود که سریع تر به تمرین بازگشته و حجم تمرینی خود را افزایش دهید، که این امر به معنی‌ عملکرد بهتر در تمرینات می‌باشد.

 

جمع بندی

به طور خلاصه، علم نشان داده است که این محصول یکی‌ از بهترین مواد برای استفاده قبل از تمرین می‌باشد. اگر مکمل قبل از تمرین شما دارای ۵ گرم دوز بالینی سیترولین مالات در هر سروینگ نمیباشد، افزودن سیترولین مالات به برنامه مکملی خود به شکل تکی‌ به شدت در جهت بهبود قدرت، کاهش کوفتگی عضلانی و بهبود عملکرد کلی‌ در تمرینات پیشنهاد میشود.

 

کلینیک بدنسازی مربی تو

ارائه دهنده انواع برنامه های تمرینی و رژیم های غذایی زیرنظر برترین اساتید ایران

تلفن مشاوره و تماس : 09354536070

باتشکر از دکتر علی کیان پور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

https://www.instagram.com/morabi_you.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *