کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
25 اردیبهشت 1400 توسط alikianpoor 0 دیدگاه

مربی فیتنس | مربی فیتنس حرفه ای | مربی فیتنس خصوصی | مربی فیتنس بانوان

مربی فیتنس | مربی فیتنس حرفه ای | مربی فیتنس خصوصی | مربی فیتنس بانوان

مربی فیتنس | مربی فیتنس حرفه ای | مربی فیتنس خصوصی | مربی فیتنس بانوان

آیا شما هم در مدرسه معلمی داشتید که یک کلاس درس ناخوشایند را برایتان قابل‌تحمل‌تر می‌کرد؟ یا معلمی که کلاس درس محبوبتان را تبدیل به وحشتناک‌ترین زنگ آن روز می‌کرد؟

مربیان فیتنس هم همین‌طور هستند!

بعضی مربیان کاری می‌کنند تا زجرآورترین کلاس‌ها تنها در عرض یک دقیقه به پایان برسند و هم‌زمان شما را تشویق می‌کنند تا خود را به چالش کشیده و با موانع روبه‌رو شوید. به همین ترتیب، مربیانی وجود دارند که در کلاس آن‌ها هر پنج دقیقه ساعت خود را نگاه کرده و لحظه‌شماری می‌کنید تا بتوانید کلاس را ترک کنید. تحمل واقعیت سخت است اما احتمالاً شما هم در یکی از این کلاس‌ها بوده‌اید.

مربیان فیتنس این قدرت را دارند که تجربه‌ای تلخ یا شیرین از کلاس‌های گروهی فیتنس برای افراد بسازند. چه شما با دنیای مربیگری تازه آشنا شده باشید، چه به دنبال تقویت مهارت‌های خود باشید، در ادامه به پنج ویژگی (از دیدگاه شاگردان) که یک مربی را متمایز می‌سازد می‌پردازیم:

از موزیک استفاده کنید

موسیقی نقش مهمی در تجربه هر فرد از فیتنس دارد. با توجه به مطالعه‌ای که توسط پروفسور Costas Karageorphis از دانشگاه برونل انجام‌شده، موسیقی می‌تواند به ورزشکاران کمک کند تا احساسات مثبت بیشتری را حتی در حین انجام تمرینات سخت تجربه کنند.

برخی ترجیح می‌دهند مسافت‌های طولانی را بدون موزیک بدوند درحالی‌که بعضی‌ها هم بدون موزیک نمی‌توانند تمرین کنند. در گروه‌های فیتنس معمولاً اکثر افراد از دسته دوم هستند. موسیقی می‌تواند به شما انگیزه دهد و حتی به‌طور ناخودآگاه باعث شود که سخت‌تر تمرین کنید. اگر تابه‌حال در یک کلاس فیتنس بوده باشید که آهنگ‌های انتخابی مربی مطابق میل و سلیقه شما نبوده باشد، درک می‌کنید که موسیقی نامناسب چقدر می‌تواند بر عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به این گفته‌ها، اگر مربی فیتنس هستید، مطمئن شوید که موسیقی انتخابی شما به‌قدر کافی هیجان‌انگیز است. اسپاتیفای (spotify) مکانی فوق‌العاده برای کشف آهنگ‌های جدید است. می‌توانید از مجموعه‌ آهنگ‌های پیشنهادشده در برنامه استفاده کنید و یا لیست مخصوص خودتان را بسازید.

حرکات را اصلاح کنید

اجازه ندهید شاگردانتان تمام حرکات را نادرست اجرا کنند. اصلاح کردن حرکات به شاگردانتان نشان می‌دهد که واقعاً به سلامت و کیفیت تمرین آن‌ها اهمیت می‌دهید. مربی که وقت گذاشته و دائماً در طول کلاس فرم‌ها را اصلاح می‌کند تحسین‌برانگیز است. اگر ورزشکاران فرم صحیح حرکت را اجرا نکنند، آن‌چنان‌که باید از تمرینات بهره نخواهند برد.

نه‌تنها اصلاح حرکات به شاگردانتان نشان می‌دهد که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، بلکه نشان‌دهنده تسلط شما بر کارتان بوده و درنتیجه باعث اطمینان خاطر در آن‌ها می‌شود. وقتی یک مربی برای اصلاح حرکات تلاش می‌کند، در کلاس این احساس به وجود می‌آید که تحت کنترل یک فرد حرفه‌ای قرار دارند، کسی که تضمین می‌کند بهترین نتیجه را از این کلاس یک‌ساعته بگیرند.

نسبت به تازه‌واردها حساس باشید

درحالی‌که اصلاح فرم اهمیت دارد، شیوه انجام آن‌هم به همان اندازه مهم است. اینکه با لحنی خجالت آمیز به کسی تذکر دهید بیشتر به او آسیب‌زده‌اید تا این‌که کمکی کرده باشید. تمام شاگردان شما حرفه‌ای نیستند. جمعیت کلاس شما از افرادی با سطوح مختلف تشکیل‌شده است. برای بسیاری از افرادی که به‌تازگی فیتنس را آغاز کرده‌اند، همین‌که در یک گروه و در مقابل دیگران ورزش کنند به‌قدر کافی دلهره‌آور است.

باور کنید مسخره شدن در یک کلاس گروهی فیتنس جالب نیست. قبل از شروع کلاس در مورد حرکات و شیوه اجرای آن‌ها توضیح دهید و اگر کسی حرکتی را اشتباه انجام می‌داد، نزدیکش شده و درحالی‌که به‌آرامی به او تذکر می‌دهید، حرکتش را اصلاح کنید. اگر جو کلاس به‌گونه‌ای است که با صدازدن اسم‌ها و تذکر در میان جمع مشکلی ندارند، فقط مطمئن شوید که این کار را با لحنی تمسخرآمیز انجام نمی‌دهید تا باعث احساس حماقت در آن فرد نشوید.

مربی فیتنس | مربی فیتنس حرفه ای | مربی فیتنس خصوصی | مربی فیتنس بانوان

مربی فیتنس | مربی فیتنس حرفه ای | مربی فیتنس خصوصی | مربی فیتنس بانوان

ارتباط سازی کنید

قبل از شروع کلاس از همه در مورد کارهای جالبی که در آخر هفته انجام داده‌اند بپرسید. خاطره جالبی از خودتان برایشان تعریف کنید. آن‌ها را درگیر بحث کنید. آن‌ها را بخندانید. هیچ‌کس از یک مربی خشک و عبوس که فقط راه‌ می‌رود و فریاد می‌زند خوشش نمی‌آید. ممکن است شما برای آموزش اضطراب داشته باشید اما فراموش نکنید که شاگردانت آن‌هم به همان اندازه نگران‌اند. برخی از شاگردان تازه‌وارد تمایل چندانی به شرکت در کلاس‌های گروهی فیتنس ندارند. با برقراری ارتباط، باعث ایجاد احساس آرامش در آن‌ها خواهید شد.

راه دیگر برای ایجاد حس آرامش در کلاس، مرور اسامی آن‌ها قبل از شروع کلاس است. تشویق شاگردانتان با جمله ” ادامه بده” فوق‌العاده است اما بهتر از آن این است که آن‌ها را با اسم‌هایشان صدا بزنید. ” ادامه بده استیسی! ” جمله بسیار قدرتمندتری است.

انگیزه دهید، تشویق کنید

تحسین کنید. به شاگردانتان نشان دهید که از صمیم قلب مشتاق پیشرفتشان هستید. فرم آن‌ها را فقط با گفتن اشتباهاتشان اصلاح نکنید، بلکه در طول کلاس به حرکاتی که به‌درستی انجام می‌دهند نیز اشاره‌کنید، به آن‌ها بگویید همین‌طور ادامه دهند. انگیزه عامل مهمی در یادگیری است. شاگردان شما ممکن است قبلاً به باشگاه رفته باشند اما کلاس شما را انتخاب کرده‌اند تا یاد بگیرند. پس آن‌ها را تشویق کنید تا برای ادامه دادن انگیزه بگیرند.

این‌که چند کلمه تشویقی چه تأثیری می‌تواند بر یک کلاس فیتنس داشته باشد غیرقابل‌توصیف است

با کمک مربیان خصوصی حس خوب زندگی، غیر ممکن ها را ممکن می کنید زیرا در هر قدم یک مربی عالی و مجهز به دانش روز را که همیشه مراقب و متمرکز بر روی اهداف شما و مشوق پیشرفتهایتان است در کنار خود دارید. شگفت زده خواهید شد وقتی که می بینید تنها با برداشتن سه گام، با چه سرعت و انگیزه ای به آنچه فکر می کردید رسیده اید.

گام اول؛
همه چیز با انتخاب یک مربی خوب شروع می شود. ما طی سالیان گذشته مربیان کار بلدی را که می دانند چطور یک برنامه تمرینی عالی متناسب با نیازها، علائق و تیپ شخصیتی هر فرد طراحی کنند، به اعضاء خوبمان معرفی کرده ایم و با اعتماد و رابطه قوی ایجاد شده بین این دو، به نتایج فوق العاده ای رسیده ایم.

گام دوم؛
اطلاعات واقعی ما را به نتایج واقعی می رساند. پشت هر کدام از برنامه هایی که مربیان برای شما طراحی می کنند، دستورالعملهایی بر پایه تستهای سنجش سلامت و مشاوره های پزشکی انجام شده در حس خوب زندگی وجود دارد. این اطلاعات با سبک زندگی شما ترکیب می شوند تا برنامه های تمرینی دقیقاً روی شما و هدفتان متمرکز باشد. بعلاوه متخصص تغذیه مجموعه در کنار شماست تا بهتر و سریعتر به نتیجه برسید.

گام سوم؛
حال وقت این است که پر قدرت شروع کنید. مربیان ما در یکی از سه سالن فیتنس، کراس فیت و فانکشنال (بانوان) در کنارتان هستند و مرتب برنامه های تمرینی جدیدی تولید می کنند تا مطمئن شوند که شما همیشه در حال پیشرفت هستید. آنها مراقب شما هستند تا هر روز با انگیزه بیشتری ورزش کنید. ما می خواهیم شما به نتیجه دلخواهتان برسید؛ با سرعت و با اطمینان.

بهترین مربی فیتنس تهران کیست؟

بهترین مربی فیتنس تهران کسی است که به افراد کمک می کند به اهداف تناسب اندام و سلامت خود با استفاده از آموزش ها و استراتژی ها برسند. اگر شما به دنبال تبدیل شدن به یک مربی فیتنس تهران هستید، تمرکز خود را روی دسته ای مشخص از تناسب بگذارید که  اولین گام آموزش دیدن و اخذ مدرک توسط خودتان است.
برای انتخاب کردن رشته ای از تناسب اندام، حتما به یاد داشته باشید که رشته ای را انتخاب کنید که در درجه ی اول به آن علاقه دارید و در درجه ی دوم، از پس آن به خوبی برمی آیید.
از بین ایروبیک، پیلاتس و بدنسازی کدام یک را بیشتر می پسندید؟ دوست دارید که مربی فیتنس خصوصی تهران شوید و به شاگردان خود به طور فردی برنامه ارائه دهید؟شاید شما محیط کلاس را بیشتر بپسندید؛ موردی ندارد. همه ی آنها خوب و درست است فقط کافی است انتخاب کنید.

مزایا و معایب مربی فیتنس خصوصی تهران

دانستن مزایا و معایب هر رشته و شغلی به شما دید بازتری می دهد و کمک بیشتری برای یک انتخاب مفید تر می کند. با آگاهی از معایب یک رشته، می توانید در برابر سختی و چالش ها انعطاف بیشتری به خرج دهید، با دانستن مزیت ها به شغل خود علاقه ی بیشتری پیدا کنید و در کل واقعیت را راجع به آن ببینید. در ادامه این مزایا و معایب را بیان می کنیم.

مزیت های برداشتن کلاس با مربی فیتنس در تهران

زمانبندی: یکی از بهترین مزیت های مربی فیتنس خصوصی تهران، در دست مربی فیتنس بودن زمان کلاس هاست. یک مربی فیتنس خصوصی، برای خودش کار می کند و لازم نیست برای برگزاری کلاس نگرانی از بابت هدر رفتن وقتش داشته باشد.
لذت بخش بودن: برای یک مربی فیتنس تهران، هیچ لحظه ای زیباتر از آن لحظه نیست که شاگرد شما تفاوت و استقامتش نسبت به قبل را با شما درمیان می گذارد. یک مربی خصوصی بهتر این لحظات را درک می کند.
رشد بیشتر: برای یک ورزشکاری که با مربی خصوصی فیتنس تهران کلاس دارد، فرصت های بیشتری برای رشد و ترقی وجود دارد؛ از آنجا که تایم بیشتری در اختیار یک مربی فیتنس تهران است، می تواند زمان بیشتری را برای رشد و پیشرفت ورزشکار اختصاص دهد.

معایب برداشتن کلاس با مربی فیتنس بانوان تهران

ساعات پیک: معمولا تایم بین بعدازظهر تا اوایل ساعات شب مناسب ترین ساعات برای افراد است که ورزش کنند؛ ممکن است برنامه ریزی این ساعتها کمی تداخل ایجاد کند همینطور که شما گاهی نیاز دارید قبل کلاسها کمی تمرین نیز انجام دهید.
بازاریابی: شما برای پیدا کردن یک مربی خوب فیتنس تهران نیاز دارید که وب سایت ها و پلتفرم های زیادی را بگردید و با دقت انتخاب مربی را انجام دهید.
قیمت مربی فیتنس تهران: دامنه ی قیمت مربی فیتنس تهران، بسیار گسترده است. بهترین کار، بالابردن مهارت ها و سطح ورزشی شما برای پیدا کردن مربی مناسب است.

ویژگی های شخصیتی یک مربی فیتنس بانوان تهران

یکی مربی خوب فیتنس تهران:
•    ذهن تحلیلگری دارد و به خوبی اتفاقات را تحلیل می کند.
•    شم انگیزشی و روانشناسی بالایی دارد و یا حتی در این زمینه آموزش دیده است.
•    حامی شاگردان و ورزشکارانش است و نقش زیادی در پرورش آنها دارد.
•    صبور است و عکس العمل های شدید نشان نمی دهد.
•    برای اینکه بتوانید یک مربی فیتنس موفقی باشید، باید از کار کردن با آدمهای مختلف لذت ببرید، با انگیزه و یک شنونده خوب باشید.
•    برای خود الگویی از مربیان قبلی خود و یا مربیان موفق داشته باشید، به ویژگی های آنها دقت کنید و به همان اندازه کار خود را بسنجید اما در عین حال قیاس های غیرمنطقی انجام ندهید.
•    یک مربی خوب فیتنس تهران، سبک زندگی سالم و مخصوص به خود را دارد، شاگردان از او الگو می گیرند و این موضوع ممکن است کار او را اندکی سخت کند.

مربی فیتنس خانم تهران و چالش ها با شاگردان

درست است که گرفتن مدرک، دانستن نکاتی در خصوص این رشته تا حد زیادی به شما کمک می کند تا بهتر از پس این کار بربیایید اما اگر از مربی های حرفه ای و موفق نیز بپرسید، به شما می گویند که تجربه بهترین معلم است. شما در طول دوره ی مربیگری خود ممکن است با افرادی کار کنید که:
•    از فشار آوردن به خودشان میترسند در عین اینکه به خود و بدنشان فشار زیادی می آورند.
•    با تمریناتی که یک مربی فیتنس خانم تهران می دهد، ارتباط برقرار نمی کنند و آنها را انجام نمی دهند.
•    در صورتی که به اندام و وزن ایده آل خود نرسند، مربی را سرزنش می کنند.
•    کلاسشان را بدون اطلاع به مربی و آوردن دلیل خاصی کنسل می کنند.
•    هر فردی شخصیت متفاوتی دارد و شما نباید به مربی فیتنس خانم تهران فشار بیاورید و بهتر است که انعطاف بیشتری از خود نشان بدهید. کلاس فیتنس یکی از موقعیت هایی است که شما آنچه تا کنون آموخته اید و به بلوغ شما منجر شده است را به ورطه ی عمل بکشانید.

یک مربی خوب فیتنس تهران کجا کار می کند؟

فرصت ها و مکان های شغلی زیادی برای یک مربی فیتنس در تهران وجود دارد. اولین مکانی که به ذهن بیشتر افراد برای مربی فیتنس می رسد، باشگاه های ورزشی است. درست است که این مکان، یک مکان خوب و متناسب برای یک مربی است اما تنها جایی نیست که او می تواند در آنجا کار کند. یکی از محل هایی که یک مربی فیتنس تهران به راحتی می تواند در آن به آموزش دادن بپردازد، مراکز محلی مانند سرای محله ها است که در هزینه های مربی نیز صرفه جویی زیادی می کند. محل دیگر استودیو ها و باشگاه های خصوصی است که معمولا با تعداد نفرات کمتری کار خود را انجام می دهند. دیگر مکانی که به یک مربی فیتنس خانم تهران امکان آموزش آنلاین و حضوری را می دهد، خانه است که هرکسی در آن احساس راحتی بیشتری نیز می کند.

کلام آخر و صحبتی با علاقمندان به فیتنس

با توجه به عوض شدن شیوه های زندگی، بی تحرکی و چاقی یکی از نگرانی های مهم جوامع به شمار می آید و فرشته نجات این مسئله، مربیان فیتنس و تناسب اندام هستند. دنیا همیشه به مربیان مشتاق و با انرژی و به روز نیاز دارد که آشنایی کاملی با سلامت و تناسب اندام داشته باشند و به خوبی بتواند آنها را درک کند.

 

کلینیک بدنسازی مربی تو | علی کیان پور

تلفن تماس : 09199631325

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *