Warning: Creating default object from empty value in /home3/morabiyo/morabi-you.ir/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
مکمل های نوتروپیک تقویت کننده مغز - کلینیک بدنسازی مربی تو
کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
27 فروردین 1401 توسط alikianpoor 0 دیدگاه

مکمل های نوتروپیک تقویت کننده مغز

Pills

مکمل های نوتروپیک تقویت کننده مغز

 

مکمل های نوتروپیک تقویت کننده مغز

نوتروپیک‌ها مکمل هایی هستند که به منظور بهبود عملکرد ذهنی‌ طراحی شده‌اند. صحبت ما تنها در مورد انرژی و انگیزه حاصل از مصرف محرک هایی نظیر کافیین نمیباشد، اگرچه این محرک‌ها نیز در بهبود عملکرد ذهنی‌ کمک میکنند. برخی‌ نوتروپیک‌ها هستند که مصرف آنها ممکن است باعث بهبود زمان واکنش، تمرکز ذهنی‌، عملکرد شناختی‌ و ارتباط عصبی-عضلانی شود. اگرچه به نوتروپیک‌ها گاهی‌ اوقات “ دارو‌های هوشمند “ نیز گفته میشود، اما می‌توان گفت این نامگذاری غلط می‌باشد، زیرا که نوتروپیک‌ها به خودی خود نمیتوانند باعث بهبود هوش فرد شوند.

این مکمل‌ها تنها به عملکرد بهتر سیستم عصبی شما کمک میکنند. “ دارو‌های هوشمند “ همچنین تاثیر فیزیکی‌ که نوتروپیک‌ها میتوانند داشته باشند را ندارند. هنگامی که شما یک مکمل نوتروپیک را مصرف می‌کنید، ممکن است تاثیر فیزیکی‌ آن را احساس نکنید. چنین مکمل هایی برای مثال باعث ایجاد خارش خفیف پوست شما نمیشوند. اما نوتروپیک‌ها میتوانند ارتباط ذهنی‌ با بدن، ارتباط ذهنی‌-عضلانی و عملکرد فرد را بهبود دهند. در اینجا ۵ مکمل برای شما نام خواهیم برد که ارزش امتحان کردن به منظور بهبود عملکرد مغزی را دارند.

۱) نیتروسیگین

نیتروسیگین یک فرم از آمینو اسید آرژنین می‌باشد. تحقیق روی ورزشکاران ثابت کرده است که این نوتروپیک میتواند باعث بهبود عملکرد فرد در تکمیل وظایف ذهنی‌ دشوار شود. اگر در یک رشته ورزشی مشغول باشید و بتوانید استراتژی‌های ورزش خود را سریعتر و بی‌ نقص تر انجام دهید، در واقع میتوانید سطح بازی خود را ارتقا دهید. علاوه بر بهبود عملکرد ذهنی‌، نیتروسیگین دارای مزایای فیزیکی‌ نیز می‌باشد.

دوز مناسب : ۱.۵ گرم. محصولات ارائه شده برای این نوتروپیک میتوانند دارای دوز بین ۵۰۰ میلی‌ گرم تا ۱.۵ گرم در هر سروینگ باشند.

۲) کاگنیزین

کاگنیزین فرمی از سیتیکولین می‌باشد که در نهایت به استیل کولین تبدیل میشود. این مکمل نوتروپیک میتواند به عملکرد بهتر عصب‌های شما کمک کند. اگر شما بتوانید میزان سرعت برانگیختگی عصب‌های بدن خود را بهبود دهید میتوانید زمان واکنش، تمرکز ذهنی‌ و عملکرد شناختی‌ خود را نیز بهبود دهید.

۳ راهی‌ که سیترولین مالات میتواند باعث افزایش عملکرد شما در تمرینات شود
خواندن

دوز مناسب : ۲۰۰-۱۰۰۰ میلی‌ گرم

۳) کافیین و ال تیانین

کافیین یک محرک می‌باشد و ال تیانین نیز دارای اثر آرامش بخش است. ال تیانین همراه با کافیین مصرف میشود تا بتواند باعث بهبود عملکرد شناختی‌ شود، همچنین مصرف این دو با هم باعث کاهش اثر اضطراب و وحشت زدگی حاصل از مصرف کافیین به تنهایی‌ میشود. این ترکیب نوتروپیکی بدن و مغز شما را قادر میسازد تا در آرامش بیشتری قرار داشته باشند و در عین حال میتواند زمان واکنش، ظرفیت تحمل درد و قابلیت انجام کار بیشتر را بهبود بخشد. مصرف این ترکیب حین تلاش شما در جهت رسیدن به اهدافتان میتواند به تمرکز بیشتر و هدر روی کمتر انرژی کمک کند.

دوز مناسب :

کافیین : ۱۰۰-۲۰۰ میلی‌ گرم

ال تیانین : ۵۰-۲۵۰ میلی‌ گرم

۴) تیاکرین

تیاکرین یک آلکالوید می‌باشد. تیاکرین میتواند به عنوان یک محرک عمل کند، بدون اینکه عوارض جانبی خاصی‌ داشته باشد.این مکمل نوتروپیک میتواند باعث بهبود زمان واکنش و توانایی چند کار به صورت همزمان شود. تیاکرین میتواند با کافیین، نیتروسیگین یا کاگنیزین نیز مصرف شود. این مکمل ها در نوع عملکرد یکدیگر تداخلی ایجاد نمیکنند و همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که تیاکرین دارای یک رابطه سینرژیک با کافیین نیز می‌باشد.

دوز مناسب : ۱۲۵-۲۰۰ میلی‌ گرم

۵) ویتامین ب۱۲ و آهن

ویتامین ب۱۲ و آهن ریز مغذی هایی هستند که در گوشت یافت میشوند. آنها اساسا نوتروپیک نیستند، اما سطح مناسب آنها در بدن میتواند همانند اثر نوتروپیک‌ها باعث بهبود عملکرد مغز شود. خطر کمبود این دو ریز مغذی افراد گیاهخوار را بیشتر تهدید می‌کند و کار با وزنه و انجام ورزش‌های دیگر میتواند این کمبود را تشدید کند. از آنجایی که بدن شما به ویتامین ب۱۲ و آهن نیاز دارد، بعید است که مصرف آنها دارای عوارض جانبی باشد مگر اینکه بیش از حد از آنها مصرف کنید. این ریز مغذی‌های شبه نوتروپیک برای سیستم عصبی بدن مهم هستند. آنها باعث بهبود ارتباط بین سیستم عصبی و سیستم عضلانی بدن میشوند.

دوز مناسب :

ویتامین ب۱۲ : ۲.۴ میکروگرم

آهن : ۸ میلی‌ گرم برای مردان، ۱۸ میلی‌ گرم برای زنان

 

کلینیک بدنسازی مربی تو

ارائه دهنده انواع برنامه های تمرینی و رژیم های غذایی زیرنظر برترین اساتید ایران

تلفن مشاوره و تماس : 09354536070

باتشکر از دکتر علی کیان پور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

https://www.instagram.com/morabi_you.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *