Warning: Creating default object from empty value in /home3/morabiyo/morabi-you.ir/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
چرا بانوان دیر چربی سوزی میکنند - کلینیک بدنسازی مربی تو
کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
30 فروردین 1401 توسط alikianpoor 0 دیدگاه

چرا بانوان دیر چربی سوزی میکنند

چرا بانوان دیر چربی سوزی میکنند

 

شاید شوهر شما عمق عاطفی یک ژامبون کنسرو شده را داشته باشد و دانته باید یک دایره کاملاً جدید از جهنم ایجاد کند تا جوراب های بدبوی او را ذخیره کند، اما شما می توانید او را به خاطر این چیزها ببخشید. اغلب. اما چیزی که نمی توانید او را به خاطر آن ببخشید این است که  چقدر راحت تر چربی بدنش را نسبت شما از دست میدهد.

ایده او از وزن کم کردن این است که سومین تکه لازانیا را بخورد و با تنبلی روی دوچرخه ورزشی بشیند و در حالی که یک صفحه از کتاب جدید کلایو کاسلر را میخواند تا سه شنبه پنج پوند وزن کم کند.

اما شما؟ هر روز ساعت ناهار را صرف وزنه زدن و بال بال زدن روی دستگاه تردمیل می کنید و در غیر این صورت، برآمدگی لباس های شما بزرگتر میشود.

این دلیل کافی برای اینکه شوهر‌خود را بکشید نیست. نه واقعا این یکی تقصیر او نیست فقط وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، خانم ها معایب خاصی دارند. این به این معنا نیست که راه هایی برای غلبه بر آنها وجود ندارد. با این حال، ابتدا باید بدانید که با چه چیزی روبرو هستید.

 

واکنش زنان به ورزش متفاوت است

 

گرگوری هندرسون، متخصص غدد، سه تفاوت اصلی را در نحوه تأثیر ورزش بر میزان متابولیسم زنان توضیح می دهد:

سلول های چربی زنان در حین ورزش نسبت به مردان چربی کمتری را وارد جریان خون می کنند.

ورزش بر اکسیداسیون سوخت در حالت استراحت (چربی) به میزان بیشتری در مردان نسبت به زنان تأثیر می گذارد.

ورزش پاسخ تری گلیسیرید به غذا را به میزان بیشتری در مردان نسبت به زنان مهار می کند.

همه ی این ها را کنار‌هم بگذارید و متوجه میشوید که چرا به نظر میرسد مردان نسبت به زنان بهره بیشتری از ورزش کردن  حداقل از طریق متابولیکی میبرند.

آیا خبر بد دیگری وجود دارد؟

این همه چیز نیست، زیرا این تفاوت متابولیک خاص، از یک جهت برای زنان و از جهاتی برای مردان بهتر است. به نظر می‌رسد (حداقل در مدل‌های جوندگان)، زمانی که ماده‌ها چربی اضافه می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که چربی زیر پوستی به دست آورند در حالی که مردان بیشتر احتمال دارد چربی احشایی به دست آورند.

این به این معناست که زنان تمایل دارند دقیقاً زیر پوست چاق شوند، جایی که ممکن است در زیر لباس بیشتر قابل توجه باشد، در حالی که مردان بیشتر احتمال دارد چربی را در اطراف ارگان های داخلی خود ذخیره کنند، جایی که چندان در چشم نیست.

البته، چربی زیر جلدی چربی «سالم» است، در حالی که چربی احشایی اینطور نیست. این همه چربی اضافی که ممکن است برای شما هزینه داشته باشد نوعی تاسف برای خود است، اما چربی اضافی او ممکن است او را بکشد، بنابراین شاید در نهایت انتقام خود را بگیرید.

متأسفانه (درست زمانی که فکر می کردید بالاخره در این رده پیروز شده اید)، مشخص شد که از دست دادن چربی زیر جلدی سخت تر از چربی احشایی است. متاسفم.

حقیقت در مورد ورزش برای از دست دادن چربی

می‌دانید که من چگونه توضیح دادم که زنان در هنگام ورزش و کاهش چربی در وضعیت متابولیک بدن قرار دارند؟ خب حالا بهت میگم نادیده بگیر چون زیاد مهم نیست. حقیقت این است که وقتی صحبت از کاهش چربی، چه مردانه چه زنانه به میان می‌آید، ورزش واقعاً راهی بی‌اثر برای انجام آن است.

برخی از زنان (و مردان) سعی می کنند با بلند کردن وزنه یا وزنه زدن و استراحت بسیار کوتاه وزن کم کنند. باید در نظر داشته باشید که بیشترین مصرف انرژی ثبت شده در طول تمرین وزنه برداری، کمی بیشتر از ۸ کیلو کالری در دقیقه است، که تفاوت چندانی با آنچه که اگر در باغ بیرون می رفتید و یک سطل برای آبیاری همراه خود می کشیدید، ندارد.

اگر این مثال به اندازه کافی واضح نبود ، یک جلسه تمرین با وزنه کالری بیشتری ‌نسبت به نشست روی یک صندلی و نفس کشیدن نمی سوزاند.

شاید تصور کنید که استثنا هستید زیرا دوره های استراحت شما کوتاه است. عرقی که هنگام انجام ست روی نیمکت ریخته اید هنوز خشک نشده که شما برای انجام ست دیگر ‌می روید. تئوری خوبی است، اما این فقط مدت زمان کل تمرین شما را کوتاه می کند، به این معنی که هزینه متابولیک کل تمرین شما کمتر از آن چیزی است که تصور می کردید.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تمرین با وزنه به طور موقت اشتها را کم می‌کند، بنابراین حداقل این کار را انجام داده‌اید.

شاید شما فکر می کنید که این اطلاعات در مورد وزنه برداری و کاهش چربی در مورد شما صدق نمی کند زیرا شما یکی از کسانی هستید که یک یا دو ساعت را روی تردمیل می گذرانید. به نقل عاقلانه از دکتر فیل،که میگوید “نتیجه این کار برای شما چگونه است؟”

احتمالاً اینطور نیست، زیرا انرژی مصرف شده توسط تمرینات قلبی نیز واقعاً، واقعاً، متوسط است.

بنابراین واقعاً زنان در مورد این چه کاری می توانند انجام دهند؟

۱- اگر می خواهید چربی کم کنید، کالری کمتری دریافت کنید. این تنها چیزی است که به غیر از استفاده از داروها یا مکمل ها برای افزایش متابولیسم یا کاهش اشتهای شما کار می کند.

۲- برای فرم دادن به بدن خود وزنه بردارید.

۳- برای بهبود سطح انرژی، استقامت، و سلامت خود کاردیو انجام دهید.

۴- برای کاهش وزن، رژیم غذایی داشته باشید. اگر کاری به سادگی جایگزین کردن ناهار معمولی خود با چند پیمانه پودر پروتئین و آب انجام دهید، تأثیرات کاهش چربی بسیار بیشتری نسبت به زمانی که ساعت ناهار خود را صرف بال زدن روی تردمیل کنید، خواهید داشت.

 

کلینیک بدنسازی مربی تو

ارائه دهنده انواع برنامه های تمرینی و رژیم های غذایی زیرنظر برترین اساتید ایران

تلفن مشاوره و تماس : 09354536070

باتشکر از دکتر علی کیان پور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

https://www.instagram.com/morabi_you.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *