Warning: Creating default object from empty value in /home3/morabiyo/morabi-you.ir/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
سوالات رژیمی | سوالات لاغری | پرسش و پاسخ با مربی تو - کلینیک بدنسازی مربی تو
کلینیک تخصصی مربی تو
تهران - سعادت آباد
کلینیک تخصصی مربی تو
پشتیبانی 24/7
09353132500
شنبه -4شنبه: 8.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : 9.00 - 16.00
سوالات رژیمی

پرسش و پاسخ با شما

اگر برای کاهش وزن می خواهید به یک پزشک یا مشاور مراجعه کنید باید حتما از قبل خود را آماده کنید. چندین سوال مهم رژیمی هست که باید حتما بپرسید. شاید بخواهید با پزشکتان درباره داروهای کاهش وزن، خطر برنامه های مختلف کاهش وزن و مزایای کاهش وزن صحبت کنید. پزشک با توجه به سابقه پزشکی و سلامتتان می تواند جواب این سوالات را در اختیارتان قرار دهد.

بهترين روش لاغر شدن چيست ؟

بر طبق اتفاق نظر پزشكان و متخصصين تغذيه بهترين راه كاهش وزن پيروي از يك رژيم غذايي صحيح ، تحرك مناسب و ترك عادت‌هاي غذايي چاق كننده است . بدين ترتيب نه تنها وزن بدن كاهش مي‌يابد بلكه اين كاهش وزن بدون عارضه و ماندگار است و سلامتي رژيم گيرنده را تضمين مي‌كند.

چرا براي لاغر شدن بايد رژيم بگيرم؟ من مي‌توانم خودم كمتر غذا بخورم و لاغر شوم ؟

كم خوري با رژيم غذايي حداقل سه تفاوت اساسي دارد .
اگر بخواهيد با كم خوري لاغر شويد :
1- مواد مغذي كافي به بدنتان نمي‌رسد و پس از مدت كوتاهي دچاركمبود املاح معدني ، ويتامين‌ها و ... شده و عوارض مختلفي همچون ريزش موها ، چين و چروك پوست ، كم خوني و غيره در شما ظاهر خواهد شد .
2 - با كم خوري قطعا دچار گرسنگي خواهيد شد و گرسنگي چيزي نيست كه بشود آنرا تحمل كرد . پس بناچار دوباره غذاي بيشتري خورده و مجددا چاق خواهيد شد .
3- از آنجايي كه در كم خوري فقط مقدار غذاي مصرفي كم مي‌شود و برنامه غذايي خاصي در كار نيست پس از مدتي بدن به غذاي مصرفي مقاوم شده و كاهش وزن متوقف مي‌شود . اما رژيم غذايي سلامتي و تناسب اندام :
يك برنامه ثابت هفتگي يا ماهانه نيست كه از قبل كپي و آماده شده باشد بلكه براي هر كس با توجه به ويژگي‌ها ، شرايط و نيازهاي وي طراحي و آماده مي‌شود .
با اجراي آن كليه مواد غذايي مورد نياز به مقداركافي به بدن مي‌رسد بنابراين دچار عوارض نخواهيد شد .
مقدار غذا در اين رژيم كافيست و گرسنگي نخواهيد كشيد .
و بلاخره اينكه با پيروي از آن مي‌توانيد لاغر شويد بدون آنكه وزنتان ايست كند . چنين چيزي با كم خوري امكان پذير نيست .

اما من ديگر اراده رژيم گرفتن ندارم . چگونه مي‌توانم رژيم شما را اجرا كنم ؟

اول بايد ببينيم منظور شما از اراده چيست .
شايد مي‌خواهيد بگوييد ديگر تحمل گرسنگي كشيدن را نداريد . پس با اين رژيم مشكلي نخواهيد داشت چون اين رژيم غذايي اصلا گرسنگي ندارد .
شايد احتمال مي‌دهيد نتوانيد دقيقا طبق رژيم رفتار كنيد . ايرادي ندارد ، در مواقع خاص مي‌توانيد رژيم خود را تغيير دهيد بي آنكه به آن لطمه¬اي وارد شود .
شايد فكر مي‌كنيد حوصله نداريد هر روز طبق يك برنامه مشخص غذا درست كنيد . اما پيروي از برنامه رژيم به نفع شماست زيرا به آشپزخانه شما برنامه مي‌دهد و ديگر از بلا تكليفي غذا درست كردن رها مي‌شويد .
شايد فكر مي‌كنيد بايد هر روز حداقل دو نوع غذا درست كنيد . يكي براي خودتان و يكي براي بقيه اعضاي خانواده و شما وقت كافي براي اينكار نداريد . بايد بگویم كه اين رژيم همان غذاهايي را دارد كه بطور معمول سر سفره خانواده‌هاي ايراني آورده مي‌شود و همه آن‌ها را دوست دارند .
در رژيم غذايي سلامتي و تناسب اندام انواع خورش‌ها ، برنج‌ها ، كباب‌ها ، ماهي ، مرغ ، سوپ ، سالاد و ... وجود دارد . شما همان غذاهاي رژيم را براي همه درست كنيد. خودتان به اندازه سهمتان بخوريد و بقيه آنقدر كه ميل دارند بخورند .
شاید هم وسوسه می شوید یا پر اشتهایی عصبی دارید و اغلب اوقات پرخوری یا خورده خواری می کنید . این مشکل هم قابل حل است .

بهترين سرعت كاهش وزن چيست ؟

بستگي دارد به اين كه فقط سرعت كاهش وزن مورد نظر شما باشد ( به هر قيمتي! ) يا اينكه مي‌خواهيد طوري وزن خود را كاهش دهيد كه هم دچار عوارض ( ريزش موها ، شلي و چروك شدن پوست صورت ، افسردگي و ... ) نشويد و هم دوباره چاق نشويد . براي لاغر شدن مطمئن و بدون عارضه كاهش وزن ايده آل 3 الي 6 كيلوگرم در ماه است .

می توانم از داروهای کاهش وزن استفاده کنم؟

می توانید درباره این موضوع مهم با پزشک خود صحبت کنید مخصوصا اگر راه هایی که برای کاهش وزن استفاده می کردید تا به حال جواب نمی داده. اما قبل از اینکه درباره این داروها صحبت کنید باید حتما توضیح دهید روش هایی که قبلا استفاده می کردید دقیقا چگونه بوده. داروهای کاهش وزن معمولا عوارض جانبی فراوانی دارند و پزشک می خواهد شما از امن ترین راه به هدفتان برسید.

آیا غذایی هست که باید از آن بپرهیزم؟

با خوردن غذاهای خاصی ممکن است تاثیر برخی داروها کم شود. برای مثال خوردن گریپ فروت برای افرادی که داروهای کاهش کلسترول استفاده می کنند توصیه نمی شود. بنابراین غذاهایی را که نمی توانید مصرف کنید را حتما در یک لیست نوشته و آنها را به خاطر بسپارید. در صورتی که مشکلی نداشته باشید یک برنامه سالم و متعادل برنامه ای است که تمام غذاها را در اختیارتان قرار دهد.

رژیم بدنسازی | مربی بدنسازی | کلینیک بدنسازی | برنامه تمرین بدنسازی | تغذیه بدنسازی | فیتنس